آموزش HTML و XHTML

تاریخ انتشار:

HTML یا HyperText Markup Language زبان نشانه گذاری فوق متن یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه این زبان یک زبان برای نشانه گذاری عناصر یک صفحه وب است به طوری که یک مرورگر مانند Internet Explorer بتواند آن صفحه وب را به عناصر قابل رویت ترجمه کند و روی صفحه نمایشگر شما نشان بدهد. برای شروع طراحی وب سایت باید به html تسلط کامل داشته باشید در واقع اولین قدم برای طراحی وب سایت یادگیری html می باشد زبان XHTML نیز که مخفف EXtensible HyperText Markup Language  است زبان نسل جدید وب می باشد که دارای یکسری اصول و قوانین خاص است تا کمبودهای html را در مورد دستگاههای کوچک الکترونیکی که به وب هم متصل می شوند مانند تلفنهای همراه، را جبران کند. در ادامه به معرفی چند منبع مفید جهت یادگیری این زبان ها می پردازیم.

w3schools

این مرجع به زبان انگلیسی می باشد و یکی از بهترین و کامل ترین منابع جهت یادگیری html و xhtml می باشد همچنین با گردش در سایت می توانید به منابع مرتبت با دیگر زبان های تحت وب دست پیدا کنید.

کتاب آموزش HTML به زبان ساده از مقدماتی تا پیشرفته

این کتاب مرجع خوبی به زبان فارسی است که توسط وب سایت ittutorial به نگارش در آمده و در آن با زبانی ساده و روان مباحت html آموزش داده می شود

این کتاب را می توانید از اینجا دانلود نمایید

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.