ساخت favicon

تاریخ انتشار:

favicon چیست ؟

favicon

حتما بسیاری از شما وقتی سایتی را باز می کنید متوجه یک آیکن کوچک در کنار آدرس بار مرورگر خود شده اید. هر سایت برای خود یک طرح مشخص دارد و معمولا هم تا حدی با لوگوی آن سایت در ارتباط است تا کاربر به راحتی با دیدن آن به خاطر بیاورد که مربوط به چه سایتی است.

چگونه favicon بسازیم ؟

برای ساخت یک favicon شما به یک نرم افزار گرافیکی نیاز دارید و یا اینکه از سایت هایی که امکان ساخت این آیکن را به شما می دهند استفاده کنید.

سایز این آیکن 16×16 هست و فرمت آن ico. می باشد.

برای ساخت آن در فتوشاپ می توانید این پلاگین را دانلود کنید و آنرا در فولدر plugins فتوشاپ خود کپی کنید.

به خاطر اینکه سایز 16×16 برای ویرایش تصویر خیلی کوچک هست، می توان از اندازه های بزرگتر ابتدا استفاده کرد و سپس موقع خروجی گرفتن سایز را به 16×16 تبدیل کرد. سپس از منوی save as فتوشاپ فرمت ICO را انتخاب کنید.

استفاده از سایتهای تولید favicon

راه دیگه برای ساخت آیکن استفاده از سایت هایی هست که این امکان را به شما می دهند، یکی از این سایتها favicon.cc است. در این سایت هم می توانید خودتان از ابتدا یک آیکن طراحی کنید و یا اینکه تصویر مورد نظر خودتان را import کنید و آنرا ویرایش کنید و در نهایت export کنید.

نحوه قراردادن favicon در وب سایت

برای قراردادن آیکن در وب سایت باید تصویر را در فولدر دلخواه خود با نام favicon.ico قرار دهید و سپس کد زیر را در قسمت head وب سایت تایپ نمایید :

<link rel="icon" type="image/x-icon" href="/favicon.ico" />

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *